W dniu 31.01.2017 r. Powiat Jeleniogórski, reprezentowany przez Starostę Jeleniogórskiego - Annę Konieczyńską oraz Wicestarostę Jeleniogórskiego - Pawła Kwiatkowskiego podpisał z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnych Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 reprezentowaną przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, umowę o dofinansowanie projektu pn. "Wprowadzenie e-usług publicznych w Powiecie Jeleniogórskim".
Dzięki dofinansowaniu Starostwo Powiatowe będzie mogło przeprowadzić inwestycję pozwalającą mieszkańcom powiatu na skorzystanie z możliwości załatwiania swoich spraw w sposób zdalny tj. za pośrednictwem sieci Internet. Dodatkowo wdorożone rozwiązania pozwolą na elektroniczny obieg dokumentów wewnątrz urzędu.
Zadania jakie zostały w nim ujęte można podzielić na kilka grup spośród, których warto wymienić 3 najbardziej znaczące. Pierwsza część zadań polegać będzie na przystosowaniu istniejącej pasywnej infrastruktury informatycznej do świadczenia w przyszłości e-usług. Bez tych prac i unowocześnień jakiekolwiek usprawnienia związane z e-usługami nie byłyby możliwe. W dalszej kolejności zostanie zakupiona niezbędna specjalistyczna aparatura (serwery, urządzenia sieciowe etc.), urządzenia i oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo danych oraz urządzenia komputerowe i skanery. Tu, podobnie jest to zakup konieczny, gdyż posiadany zasób sprzętu komputerowego najdelikatniej mówiąc, nie byłby w stanie udźwignąć ciężaru projektowanych zadań. W trzecim etapie planujemy zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, dzięki któremu będziemy mogli świadczyć e-usługi. W planach mamy wprowadzenie ok. 17 e-usług, z których 6 jest na tzw. najwyższym - 5 poziomie rozwoju, gwarantującym pełną zdalną i spersonalizowaną interakcję pomiędzy klientem a urzędem.

Metryka wniosku:
Oś Priorytetowa: 2. Technologie informacyjno - komunikacyjne
Działanie: 2.1. E-usługi publiczne
Poddziałanie: 2.1.3. E-usługi publiczne ZIT AJ
Nr ewidencyjny (według SIMIK) RPDS.02.01.03-02-0012/16
Tytuł projektu „Wprowadzenie e-usług publicznych w powiecie jeleniogórskim”
Instytucja Zarządzająca: Województwo Dolnośląskie z siedzibą we Wrocławiu
Wnioskodawca: Powiat Jeleniogórski